Bloementuin voor De Villa
De Villa voor het gemeentehuis heeft sinds maandag een prachtige, kleurrijke bloementuin.
Dit is een wens van de bewoners van De Villa; vluchtelingen uit Oekraïne. Zij gaan de bloementuin beheren en een stukje tuin bewerken voor een groentetuin.
“Wij Oekraïners hebben groene vingers”, lacht Svitlana Penievska, projectleider vluchtelingen van de gemeente Scherpenzeel. “Ook vinden de bewoners van De Villa de vele bloemen en planten in Nederland prachtig. Gewoon in de bermen zie je al zoveel mooie bloemen! Nu wordt deze bloementuin voor het gemeentehuis een visitekaartje van Scherpenzeel. We hopen dat iedereen ervan geniet!”
De groenstrook voor De Villa stond al langere tijd leeg en daar hadden de bewoners een idee voor gekregen. In overleg met wethouder Evert van de Glind is deze strook door de groen- en buitendienst geschikt gemaakt als tuin. Jan Boertjes, beleidsmedewerker groen, zocht passende planten en bloemen uit. Samen met de groendienst planten de bewoners de tuin in en gaan deze ook verzorgen. Ook gaan de bewoners verder met tuinieren door een stukje naast De Villa in te richten als groentetuin.